13 Nāve

 

 

 

Taisna kārts:

 

Ļoti drīz jūsu dzīvē iestāsies pārmaiņas, pie tam, pārmaiņas uz labo. Jūs esiet uz kāda nozīmīga notikuma sliekšņa – kāzas, šķiršanās, aiziešana no mājām, bērna piedzimšana, pārcelšanās, darba maiņa utt.. Situācija, kas ir nedaudz ieilgusi, tuvojas loģiskām beigām. Pienācis laiks atbrīvoties no nevajadzīgām attiecībām, aizspriedumiem, notikumiem. Laiks sākt citu – kvalitatīvu un jaunu dzīvi. Pienācis laiks pabeigt kaut ko vecu un sākt jaunu. No emocionālā viedokļa šī kārts runā par emocionālo pārdzimšanu, par garīgo izveseļošanos.

 

Kopējais raksturojums: Jaunā atnākšana, dažreiz negaidīta. Bieži – sīka, šķietoši maznozīmīga. Sadzīves un ikdienas burzmas kārts. Tiekšanās pēc jauniem iespaidiem.
Darbs: Darbošanās. Daudz apnikušu ikdienas darbu. Sīkas problēmas. Notiekošais nogurdina. Iepazīšanās, kas var sevi attaisnot, bet var arī neattaisnot. Nenozīmē ne krahu, ne izputēšanu. Var nozīmēt skraidīšanu darba meklējumos (liela izvēle, nevar izlemt). Bieža darba maiņa. Studentiem sesija.
Veselība: Mainīgs, nestabils stāvoklis. Nāvi nozīmē tikai tad, ja apkārt ir daudz negatīvu kāršu. Jāpievērš uzmanība vecumam: jaunam cilvēkam ir daudz mazāk iespēju, ka šī kārts varētu runāt par nāvi vai nopietnu slimību, nekā vecam.
Attiecības:  Nestabilitāte. Nospiedošs stāvoklis, nervozitāte. Visu laiku kaut kas traucē.
Cilvēka psihotips:   Tiekšanās pēc jaunā. Viegli sarauj saites ar pagātni. Ziņkārīgi. Līdzīgi ar Imperātores psihotipu. Zinātnieks, ceļotājs, reportieris. Dažkārt cieš no kleptomānijas. Var būt tieksme uz pašnāvību – meklē nāvē izeju no nospiedošas situācijas.
Padoms, brīdinājums: Dari to, ko dari. Daudz darba, darījumu, rūpju – līdz spēka izsīkumam. Nav zināms, kurš no visiem tiem darbiem izrādīsies svarīgs.
Jā vai nē: Nedod skaidru atbildi. Apstākļi ir tik nenoteikti, ka situācija var pagriezties uz jebkuru pusi. Vajag aplūkot nevis situāciju, bet iespējamos atrisinājuma variantus, vai precīzāk formulēt jautājumu. Iespējams, ka informācija ir slēpta (nedrīkst izpaust).

 

 

 

Apgriezta kārts:

 

Jūs turieties pie novecojušiem uzskatiem vai izsmeltām attiecībām. Jūs baidieties no pārmaiņām un visiem spēkiem turieties pie pagātnes, kas sevi jau ir izsmēlusi. Tas traucē jūsu tālākai izaugsmei. Tas, ka jūs pretojaties pārmaiņām, dara to pienākšanu vēl sāpīgāku. Nāve apgrieztā pozīcijā runā par to, ka jums ar steigu ir jāatsakās no visa vecā un, kā saka, jāķeras vērsim pie ragiem – patstāvīgi jāpietuvina pārmaiņas, nevis jāgaida, kad jums tās tiks uzspietas ar varu.

 

Kopējais raksturojums: Situācijas stabilitāte, lai kāda tā arī nebūtu.
Darbs: Lietas veiksies tāpat kā līdz šim, bez izmaiņām. Ja meklē darbu, tad neatradīs. Ja darbs jau ir – tā arī tur strādās. Rutīnas darbs, bet ne grūts.
Veselība: Bieži izkrīt tad, kad cilvēks jau izveseļojies, atkopies no krīzes vai bīstamība jau garām.
Attiecības:  Stabilitāte. Partneri garlaikojas viens ar otru.
Cilvēka psihotips:   –
Padoms, brīdinājums: Dariet to, ko jau dariet. Esiet konservatīvs. Pabeidziet vispirms vecos darbus. Brīdinājums par stagnācijas periodu. Vajag pārciest un pārdzīvot.
Jā vai nē: Atbilde vienmēr „ jā” pārbaudes jautājumos (jautājums precīzs, neko vairs nevajag precizēt). Posms bez pārmaiņām.